piątek, 12 czerwca 2015

Mini Porada - malowanie żółtym (UPDATED)

Często słyszę, że malowanie żółtym kolorem to zmora, ponieważ żółty słabo kryje więc może się takie info komuś przyda.

Pokaże więc wam nie tyle jak maluję żółtym, co jakich farb używam:
Na początek małe porównanie:

aparat mi trochę przekłamuje kolory, więc musicie 
mi wierzyć na słowo, ze to wszystko to żółty ;)
Jest to efekt dwukrotnego pociągnięcia pędzlem.
Farby w porównaniu to:
 1. P3 - Sulfric Yellow
 2. P3 - Moldy Ochre
 3. Vallejo - Deep Yellow
 4. Vallejo - Sun Yellow
EDIT:
Dzięki koyothowi mam też krycie cytadelki  - Averland Sunset. Dzięki wielkie :)


Od lewej: 2 pociągniecia pędzlem i 1 pociągnięcie.

Jak widać różnica między kryciem Farb P3 i Vallejo (przynajmniej tymi które ja mam) jest aż nazbyt widoczna. Przepraszam, za brak cytadeli ale ich po prostu nie mam. Cytadelka z tego co widzę jest lepsza niż Vallejo ale słabiej kryje niż P3.

Ja najcześciej żóltym maluję jako base P3 - Moldy Ochre a pózniej to juz dowolnie w zależności od efektu. Farbek Vallejo (zwłaszcza Deep Yellow) nawet nie rozcieńczam bo szkoda czasu i nerwów.

Podsumowując do malowania na żółto polecam farbki P3 (wydaje mi się że statystycznie mało osób ich używa. Mylę się?) Mają świetne krycie, nie tylko jeżeli chodzi o żółty, ale i np. czerwony.

7 komentarzy:

 1. Ja też jestem fanem P3. Mają jednak 2 wady. Dostępność oraz pojemniczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. W dobie internetu moim zdaniem z dostępnością nie jest tak źle, Jeżeli jednak chodzi o pojemniczki to się zgadzam. Jak za komuny :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zazwyczaj kupuję po 2-3 farbki naraz, więc przez internet mi się średnio opłaca. W P3 musiałem zaopatrzeć się w Londynie :D

   Usuń
 3. Uwaga do edita. Próbka podesłana przez Koyotha dotyczy farbki typu Base. Żółta Layerowa będzie mieć prawdopodobnie gorsze krycie niż Wajeho.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W rzeczy samej. Jeżeli trzeba mogę domalować na próbę krechy zrobione layerami, ale chyba nie ma sensu, bo te farbki są półprzejrzyste i koniec. Tylko do malowania na podkładzie odpowiedniego koloru.

   Usuń
 4. Słoiki P3 wymagają u mnie obecności męża w domu (jak wszystkie inne słoiki ;)). Urwało się to zamknięcie na wieczku ;/ Mam tylko czerwień, rzeczywiście jest rewelacyjna, ale prawie nie używam... Teraz przez Ciebie kusi mnie ten żółty, ale nie wiem, czy znów się nie urwie.
  Mam jeszcze Citadel Zamesi Desert. To z serii layer. Nadal lepiej kryje niż Vallejo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ej mam to samo. Urwane zamknięcie i tez przy czerwonym. Myślę że sama woda kryje lepiej niż Deep Yellow od Vallejo ;).

   Usuń

LinkWithin